Siltas noskaņas un nākotnes vēsmas

Atpakaļ

18.06.2013.

Jūnijs ir pirmais vasaras mēnesis, kas liek palūkoties uz aizvadītajā pusgadā paveikto un plānot nākamos šajā gadā veicamos darbus.

Efektīvāk un lētāk?

Vēlēšanu laiks pagājis, bet partiju programmās paustie solījumi palikuši. Ka tie jāsāk pildīt no pašas pirmās jaunās domes darba dienas, par to nebūtu nekādu šaubu. SIA „Preiļu saimnieks” ar savu komunālo pakalpojumu klāstu vienmēr ir bijis jautājumu un arī atbilžu krustugunīs. Pirms vēlēšanām solīts ir daudz: visu darīt efektīvāk un lētāk. Šobrīd ir pienācis laiks konkrētiem risinājumiem. Varbūt kāds varētu man paskaidrot, kā šos solījumus varēs pildīt, ņemot vērā tik drīzos ar eiro ieviešanu saistītos izdevumus, kas prasīs daudzus un nebūt ne lētus papildus finansiālos ieguldījumus, tostarp no nākamā gada tiks palielināta minimālā darba alga. Mūsu sadarbības partneriem, no kuriem esam spiesti pirkt materiālus un izejvielas (elektroenerģiju, degvielu, rezerves daļas u.c. nepieciešamo) „veiksmes” formula jau tagad ir skaidra: sekos precīzs cenu pārrēķins. Taču saprotami, ka cilvēkiem vienalga gala produkta cenu gribētos lētāku, neņemot vērā minētos faktorus.

Izdevumu daļa sāk iezīmētie skaidri, vai tikpat strauji varēs efektīvāk strādāt mūsu darbaspēks, kurš pamazām noveco un paliek sociāli neaizsargātāks? Gribētos dzirdēt ekonomiski pamatotu speciālistu skaidrojumu šajos jautājumos.

Sakoptas pilsētas skaistums priecē visus

Vasara, ziedi, tīrība un sakoptība... Šie vārdi, protams, ikkatram skan tīkami. Mums taču gribētos, lai tieši Preiļi būtu skaistākā un brīnišķīgākā no visām pilsētām, saprotami, ka katrs vēlas būt kaut mata tiesu pārāks kā par savu kaimiņu pāri ielai, tā arī par kaimiņu pilsētu. Taču lai par to sajustu gandarījumu, pamatā ir pašu darbs. Ne apsaimniekotājs, ne uzņēmējs, ne zemes īpašnieks viens pats savā nodabā nevar izdarīt tā, lai rezultāts būtu visiem pa prātam. SIA „Preiļu saimnieks” ir viens no posmiem šajā mehānismā – svarīgs, bet tikai viens – tāpēc, izvērtējot visus ilgtermiņa ieguldījumus un ikdienas darbus, vēroju, ka bieži vien cilvēki sevis paveikto nesaprotamu iemeslu dēļ nepamatoti noniecina un reti uzteic tieši paši savu veikumu. Tāpēc darīsim katrs savu darbu, bet izvērtēsim un priecāsimies par paveikto no darītāja nevis no kritizētāja skatu punkta. Lai jebkura kritika pārtaptu labā padomā, lai teicami izdarītais vai arī ne tik labi paveiktais kļūtu par stimulu labām idejām, kuras to paudēji paši varētu parādīt ar praktisku piemēru. Ne jau lieli līdzekļi, bet gan plaša un radoša pieeja mūs tuvinās tiem mērķiem, kurus sasniegtus ikviens no mums gribētu redzēt. 

Lai darbi un domas mums visiem tikpat gaiši kā jāņuguns!

Jānis Mūrnieks, SIA „Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētājs