Lauksaimniecības plēvju izvešanas akcija Saunā

Atpakaļ

20.06.2013.

Šī gada 18. jūnijā SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļa Saunā rīkoja lauksaimniecībā izmantoto plēvju vākšanas akciju, kuras laikā bez maksas tika vāktas un izvestas nevajadzīgās plēves no zemnieku saimniecībām. 

SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Vineta Igolniece pastāstīja, ka Saunā tika savākti gandrīz 60 kubikmetri dažādu lauksaimniecības plēvju – skābbarības ruļļu sagatavošanai izmantotās plēves, minerālmēslu maisi u.c.

Novērots, ka šādas plēvju izvešanas akcijas laukos ir ļoti gaidītas. Līdz šim lauksaimnieki izlīdzējušies, kā nu kurš pratis – ruļļu plēves mēģinājuši dedzināt, bet tās tik viegli nemaz nedeg, aprakuši zemē, centušies sastūķēt atkritumu izvešanas konteineros, arī tas neizdodas nemaz tik vienkārši. Domājot par vides saudzēšanu un dabas resursu taupīšanu vienīgais pareizais plēvju utilizācijas veids ir to otrreizēja pārstrāde. 

V. Igolniece pateicas visiem, kuri atsaucās plēvju izvešanas akcijai un uzsver, ka šādas akcijas tiks rīkotas arī turpmāk, un lauksaimniekiem vairs nebūs jāuztraucas, kur likt plēves. Saimniecībām iepriekš jāsazinās ar SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļu un jāpiesaka plēvju izvešana.