Atkritumus šķirosim arī svētku laikā

Atpakaļ

21.06.2013.

Svētku svinēšanai un gatavojoties svētku mielastam, tērējam vairāk līdzekļu nekā ikdienā, un tas ietekmē ne tikai mūsu maciņus, bet rada apgrūtinājumu arī dabai, jo svinību dienās rodas daudzas reizes vairāk dažādu sadzīves atkritumu.

Sulas pakas, alus pudeles, siera un šašlika iepakojums un arī viss pārējais papīra, kartona, stikla, polietilēna iepakojums ir derīgs otrreizējai pārstrādei, tādējādi lietām tiek piešķirta „otra dzīve” un taupīti neatjaunojamie dabas resursi, toties uz  poligonu aizvestie atkritumi nogulst zemē un vairāk nav izmantojami. Ja mielastam brīvā dabā grib izmantot vienreiz lietojamos traukus, tad vislabāk izvēlēties tādus, kas ražoti no bioplastmasas un, izmesti sadzīves atkritumos vai kompostā, sadalās.

Tāpat, dodoties svinēt svētkus dabā, jāatceras, ka mēslošana nav pieļaujama. Zaļais dzīvesveids nozīmē dzīvot videi draudzīgi un apzināties, ka vide, kurā dzīvojam, ir daļa no mums. Atkritumu šķirošana rada prieku un misijas apziņu – lūk, šis ir mans labais darbs vides saudzēšanā.

Paldies visiem, kuri izdara videi draudzīgu izvēli un šķiro atkritumus!