Gada laikā no Latvijas valsts mežiem izvesti vairāk nekā 11 vilciena vagoni ar atkritumiem

Atpakaļ

30.08.2013.

Pērn no Latvijas valsts mežiem izvesti 2079 m3 atkritumu, kas pielīdzināmi vairāk nekā 11 vilci enu vagonu tilpumam. Savukārt kopumā pēdējo četru gadu laikā no mežiem visā Latvijā izvesti 8088 m3 jeb 46 vilciena vagoni pilni ar atkritumiem. Lai arī katru gadu tiek rīkotas kopīgas Latvijas sakopšanas talkas un īstenotas dažādas informatīvas aktivitātes, liela daļa cilvēku joprojām uzvedas cūciski un samēsloto atkritumu daudzums mežos saglabājas ļoti augsts, liecina tīru mežu aizstāvja Cūkmena un AS “Latvijas valsts meži” (LVM) apkopotā statistika.

2009. gadā Latvijas valsts mežos savākti 1957 m3 atkritumu, 2010. gadā par 6% vairāk jeb 2088 m3, 2011. gadā savākto atkritumu apjoms nedaudz samazinājies un bijis 1964 m3, savukārt pērn mežos visā Latvijā savākti 2079 m3 atkritumu. Visbiežāk mežos, ceļmalās un piknika vietās tiek izmestas plastmasas pudeles un produktu iepakojumi, dažādi sadzīves atkritumi, kā arī papīra un kartona izstrādājumi.

Mudinot iedzīvotājus saudzēt Latvijas bagātību – mežus – un neizmest atkritumus, kur pagadās, tīru mežu aizstāvis Cūkmens arī šogad turpina kampaņu “Nemēslo mežā”. Lai novērtētu kopējo mežos atstāto atkritumu apjomu un cilvēku radīto nekārtību un cūcību Latvijas mežos, Cūkmens savāktos atkritumu daudzumu pārvērtis un pielīdzinājis reāliem objektu izmēriem – piemēram, vilciena vagoniem, lidmašīnām, Pulvertornim, Stacijas pulkstenim un citiem. Tā atraktīvā veidā iezīmēts kopējais atkritumu apjoms, ko iedzīvotāji izmetuši Latvijas valsts mežos.

“Lai arī mežā nomesta plastmasas pudele vai košļājamās gumijas papīrītis kādam var šķist maznozīmīgs sīkums, turpinot uzvesties cūciski un mēslot kā līdz šim, Latvija tuvāko gadu desmitu laikā var kļūt par milzu atkritumu krāvumu. Esmu pārliecināts, ka, apzinoties kopējos mežos atstāto atkritumu apmērus un salīdzinot tos ar reāliem objektiem, ikviens sapratīs, cik būtiski ir ne tikai pašam neizmest atkritumus, kur pagadās, bet arī iesaistīties kopīgā Latvijas sakopšanā un cīņā par tīriem mežiem un ceļmalām,” aicina tīru mežu aizstāvis Cūkmens.