Notika uzklausīšanas sanāksme par SIA „Preiļu saimnieks” iesniegto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu

Atpakaļ

19.09.2013.

Otrdien, 17. septembrī, Preiļu novada kultūras centrā notika Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) rīkotā uzklausīšanas sanāksme par SIA „Preiļu saimnieks” iesniegto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifa projektu. Uzklausīšanas sanāksmē SIA „Preiļu saimnieks” pārstāvji informēja sanāksmes dalībniekus par iesniegto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifa projektu.
Kopējais siltumenerģijas tarifa projekts aprēķināts atbilstoši siltumapgādes tarifu aprēķināšanas metodikai. Galvenais iemesls tarifa pārskatīšanai ir jaunā koģenerācijas stacija SIA „Preiļu siltums”, no kuras SIA „Preiļu saimnieks” iepirks daļu nepieciešamās siltumenerģijas. SIA „Preiļu siltums” siltumenerģiju ražo, izmantojot šķeldu, tādēļ Preiļos mazināsies atkarība no dabasgāzes cenu svārstībām.
Jaunais tarifs ir aprēķināts pie esošās dabasgāzes cenas. Piemēram, šī gada septembrī dabasgāzes tirdzniecības cena ir 268,10 Ls/tūkst.n.m3. Pie šādas dabasgāzes cenas pašreizējais siltumenerģijas tarifs ir 40,66 Ls/MWh (bez PVN), bet jaunais tarifs būs 39,26 Ls/MWh (kopā ar akcīzes nodokļa komponenti 39,35 Ls/MWh, bez PVN). Lai arī tas neatvieglo mūsu ikdienas maksājumus, jaunais tarifs būs starp zemākajiem, salīdzinot ar citām pašvaldībām. Lai uzņēmums spētu nodrošināt drošu un nepārtrauktu siltumapgādes pakalpojumu, nesamērīgi zems tarifs var radīt risku, ka pakalpojums netiek piegādāts vispār.
Lai arī dabasgāzes kā kurināmā īpatsvars ir samazinājies, tarifā tomēr būs izmaiņas atkarībā no dabasgāzes cenas, taču svārstības nebūs tik būtiskas – pusotra lata amplitūdā (šobrīd tarifs atkarībā no dabasgāzes cenas var svārstīties apmēram 8 latu robežās).
Izmaksu pamatotību jaunajā siltumenerģijas tarifā vēl izvērtēs SPRK. Jaunais tarifa projekts varētu stāties spēkā 2014. gada 1. janvārī.