Rudens uzkopšanas talkas dienas ļoti gaidītas

Atpakaļ

08.11.2013.

Šī gada 19. oktobrī un 2. novembrī SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļa rīkoja atkritumu izvešanas akciju pilsētas privātmāju iedzīvotājiem, kuri ar SIA „Preiļu saimnieks” noslēguši līgu mus par sadzīves atkritumu izvešanu. Talkas dienās no privātmājām bez papildus maksas tika izvesti tādi atkritumi, kuriem nav piemēroti 240 l sadzīves atkritumu konteineri – zaļie dārza atkritumi, nolietotas mēbeles un atkritumi, kurus var otrreiz pārstrādāt, – logu, pudeļu un burku stikls, makulatūra un kartons, nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas, dienasgaismas lampas.
SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Vineta Igolniece stāsta: „Interesi no iedzīvotāju puses par talkām jutām jau labu laiku iepriekš – daudzi zvanīja un interesējās gan par talku norises datumiem, gan arī pieteica savu dalību, lai traktortehnika gadījumā nepabrauktu garām viņu mājai. Abās talkas dienās kopā tika izvestas 37 traktortehnikas piekabes dažādu zaļo dārza atkritumu. Tas ir vairāk kā pērn, tādēļ jāsecina, ka iedzīvotāji mūsu rīkotās pavasara un rudens talkas gaida, rēķinās, ka noteiktās dienās atkritumus izvedīsim bez maksas. Šoruden mazāk izvedām nolietotās sadzīves tehnikas ierīču, tas visdrīzāk tādēļ, ka iepriek šējos gados rīkojām vairākas to izvešanas akcijas. Droši var apgalvot, ka Preiļos iedzīvotāji no elektrokrāmiem ir atbrīvojušies videi draudzīgā veidā, nododot tos pārstrādei, nevis atstājot dabā.
Atskatoties uz abām talkas dienām, varētu vēlēties čaklākas darba rokas no pašiem iedzīvotājiem. Tā kā atkritumus izvedam par velti, tad cilvēkus aicinām palīdzēt savus atkritumus iekraut. Tieši tāpēc jau talkas tiek rīkotas sestdienās, lai iedzīvotāji varētu saplānot laiku un būt mājās. Paldies mūsu traktortehnikas vadītājiem, strādniekiem un visiem iedzīvotājiem, kuri piedalījās rudens uzkopšanas talkās!”
No daudziem cilvēkiem jau saņemti pateicības pilni vārdi talkas rīkotājiem, kas liecina, ka šādas talkas ir nepieciešamas un jāplāno arī turpmāk. Uz tikšanos pavasarī!