Ēnu dienā skolēni iepazīst SIA „Preiļu saimnieks” darbu

Atpakaļ

12.02.2014.

Ēnu dienā, 12. februārī, SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītājas Vinetas Igolnieces un galdniecības meistara Daina Zukula ikdienas darba gaitām līdzi sekoja zinātkāri Vārkavas pamatskolas un Priekuļu pamatskolas skolēni.
SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļā Vārkavas pamatskolas 6. klases skolēns Edgars Nikiforovs un 8. klases skolēns Jānis Jukšs tika iepazīstināti ar to, kā praktiski tiek organizēta atkritumu savākšana, kā noris darbs atkritumu šķirošanas laukumā. Skolēni pastāstīja, ka atkritumu šķirošana viņiem nav sveša un paši to labprāt dara ikdienā, piemēram, papīru un stiklu izmetot attiecīgajos konteineros, lai to tālāk nodotu atkārtotai pārstrādei. Atkritumu šķirošana ir videi draudzīga dzīvesveida neatņemama sastāvdaļa.  
Priekuļu pamatskolas 6. klases skolēns Ditmārs Voitiņš ir diezgan pārliecināts, ka nākotnē varētu kļūt par galdnieku, tādēļ Ēnu dienā izvēlējās iepazīties ar SIA „Preiļu saimnieks” galdniecības nodaļu. Galdnieka darbā labu rezultātu var  sasniegt tikai tad, ja darba process iet pašam pie sirds. Ditmāram ļoti patīk darboties ar koku, un vaļas brīžos viņš meistaro spēļu mašīnas savam mazajam brālim. Lai arī dažādas lietas ātrāk var saražot rūpnieciski, tas neaizstās roku darbu, jo tajā ielikta dvēsele, tādēļ apsveicami, ka jauniešiem ir interese par galdnieka arodu.
Noslēgumā skolēni bija vienisprātis, ka Ēnu diena ir izdevusies, jo „bija jautri un aizraujoši un uzzinājām visu par SIA „Preiļu saimnieks”.”
SIA „Preiļu saimnieks” jau trešo gadu piedalās Ēnu dienā ar mērķi iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju darba ikdienu, lai palīdzētu izvēlēties nākotnes profesiju un vērstu uzmanību uz saistību starp izglītību un karjeru, tādējādi rosinot skolēnus nopietni pievērsties mācībām.