Parks vilina baudīt atpūtu dabas vidū

Atpakaļ

13.06.2014.

Preiļu ainaviskajā parkā šovasar uzstādīti atpūtas soliņi. Apmeklētāji var baudīt mieru un varbūt pat nodoties meditācijai dabas vidū, kas tagad pašā vasaras pilnbriedā. Pagājušajā ziemā SIA „Preiļu saimnieks” parkā veica milzīgu darbu, no sausajiem kokiem un kritalām atbrīvojot kanālu malas un saliņas, īpašu uzmanību veltot ainavu veidošanai. SIA „Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igolniece aizved pastaigā pa ēnainām parka takām.

Viens no soliņiem izvietots pie saliņas ar kalniņu (jeb Mīlestības kalniņa). Te paveras skats uz parka galvenā celiņa pirmo tiltiņu un pārredzams parka plašums (attēlā), šeit dzirdama ūdenskrituma burbuļošana. Netālu ir vēl viens soliņš ar skatu uz Mazo salu, kuru no abām pusēm iekļauj kanāli – vērotājam paveras skats uz rāmu ūdens plūdumu kanālu satikšanās vietā, šeit drīz uzplauks ūdensrozes.
 
 Atpūšoties vienā no soliņiem takas malā, paveras brīnišķīgs pāri dīķim uz Vientuļo salu un uz Lielo lauci (attēlā).
Ainaviskā parka vērtība, ir tā saglabātais dabiskums, tādēļ izpļautas ir taciņu malas un vietas, kur vairāk staigā cilvēki, bet parka pļavas ir pašā vasaras pilnbriedā ar smaržām, krāsām un skaņām. Te aug rasaskrēsliņi, gundegas, pīpenes un citas pļavas puķes.
 
 Soliņi izvietoti parka galvenās takas abās malās (attēlā), piedāvājot izvēli atpūsties saules pusē vai paēnā. Jauni soliņi ir arī gar kanāla malu ceļā uz jauno estrādi. Šeit gan vēl kanālmala nav attīrīta no aizaugumiem, lai pavērtos atklāts skats uz ūdeni, bet tas tiks tuvākajā laikā izdarīts.
SIA „Preiļu saimnieks” darbinieki katru dienu slauka parka celiņus un vāc apmeklētāju atstātos atkritumus.
 
 Soliņi parkā uzstādīti arī gar celiņa, kas ved līdz staļļiem un pilij, malām. Pa ceļam uz Mehanizatoru ielu te var piesēst, un, atpūtinot kājas, baudīt skatu uz dīķiem un strūklaku (attēlā). Netālu ir vēl viens soliņš, no kura paveras skats uz staļļiem un pludmali.
Soliņu uzstādīšana vēl turpinās. Ozola pusbaļķu soliņus, kas ir ne tikai izturīgāki, bet arī labāk iederas parka ainavā, plānots uzstādīt laukumā pie vecās estrādes un citās klusākās parka vietās.