Koši apstādījumi pilsētas iedzīvotāju un ciemiņu priekam

Atpakaļ

16.06.2014.

SIA „Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igolniece pastāstīja, ka šovasar pilsētas sab iedrisko teritoriju apstādījumiem izvēlētas vasaras puķes spilgtās krāsās.
Šogad apstādījumiem atvēlēts apmēram tikpat līdzekļu, cik pērn. Lielāko daļu ar puķu groziem un puķu vāzēm SIA „Preiļu saimnieks” darbinieki uzstādīja līdz Vasarsvētkiem. Ziedu grozi pie gaismas laternu stabiem uzstādīti Raiņa bulvārī, Brīvības ielā un pilsētas centrālajā laukumā. Pilsētas centra apstādījumos zied sārtas un baltas leduspuķītes. Dažādas vasaras puķes iestādītas puķudobē Cēsu un Daugavpils ielas krustojumā. Puķu stādi audzēti Jēkabpilī SIA „Sedumi”, kas jau iepriekšējos gados sevi apliecinājis kā izcilas kvalitātes stādu audzētājs. SIA „Preiļu saimnieks” Komunālā nodaļa par apstādījumu ravēšanu, mēslošanu un laistīšanu rūpēsies visu vasaru.
Šovasar četras ziedu piramīdas mūs priecēs laukumā pretī Preiļu novada domei, bet divas – pie bibliotēkas Kārsavas laukumā. Puķu piramīdas pārsvarā veido sārtas nokarenās pelargonijas. Zenta Igolniece stāsta, ka pelargonijas izvēlētas tāpēc, ka ātrāk sakuplo, dāsni zied, un, salīdzinot ar citām puķēm, ir vieglāk kopjamas, kā arī izturīgākas pret slimībām. Daudzu labo īpašību dēļ, pelargonijas tagad ir kļuvušas ļoti iecienītas un nākušas modē. Jācer, ka cilvēki novērtēs ieguldīto darbu un puķu skaistumu, pret piramīdām un apstādījumiem izturoties saudzīgi.
Pašreiz tiek strādāts pie Līgo svētku noformējuma. Plānots, ka svētku tematikai atbilstošs noformējums šogad būs ne tikai pilsētas centrālajā laukumā, bet arī Brīvības un Rīgas ielas krustojumā un Aglonas ielas galā.