Maksa par siltumenerģiju Preiļu daudzdzīvokļu mājās novembra norēķinu periodā

Atpakaļ

11.12.2014.

SIA „Preiļu saimnieks” Siltuma un ūdens apgādes nodaļas vadītājs Vladimirs Haritonovs iepazīstina ar apkopotajiem datiem par siltumenerģijas maksu Preiļu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās šā gada novembra norēķinu periodā. Šā gada novembrī AS “Latvijas Gāze” noteiktā dabas gāzes tirdzniecības cena ir 291,69 EUR/tūkst.n.m3 – tāda pati dabas gāzes cena bija arī šā gada oktobrī, līdz ar to arī kopējais siltumenerģijas tarifs ir saglabājies tāds pats – 55,07 EUR/MWh bez PVN.

Vidējā maksa par siltumenerģiju – 1,021 EUR/m2
Apkopotā informācija liecina, ka vidējā maksa par apkurināmās platības vienu kvadrātmetru iedzīvotājiem, kuri siltumenerģiju saņem no Liepu, Celtnieku un Pils ielu katlumājām, novembrī ir 1,021 EUR/m2 ar PVN, bet siera rūpnīcas mikrorajona iedzīvotājiem 1,03 EUR/m2 ar PVN. Ja apskatām katras katlumājas apkalpojošās teritorijas atsevišķi, tad vidējā maksa par apkuri novembrī ir šāda: Liepu ielas katlumāja – 0,969 EUR/m², Pils ielas katlumāja – 1,396 EUR/m², Celtnieku ielas katlumāja – 1,037 EUR/m² (ar PVN).
Šā gada novembra norēķinu periods ir 31 diena (no 28.10.2014. līdz 27.11.2014.). Šajā periodā vidējā gaisa temperatūra bija plus 2,5 grādi pēc Celsija, un tas ir par 2,22 Celsija grādiem aukstāk nekā pērn novembrī.
Visi rēķini tiek sastādīti, pamatojoties uz ēkas siltumskaitītāju rādījumiem, par kuru patiesumu nolasīšanas brīdī var pārliecināties gan mājas vecākie, gan ikviens mājas iedzīvotājs.

Vismazāk maksā siltinātās mājas
Savus ikmēneša maksājumus par siltumenerģiju iedzīvotāji var būtiski samazināt, veicot taupīšanas pasākumus. Vislielāko izmaksu samazinājumu dod sakārtota un nosiltināta māja. Veicot pilnīgu nama renovāciju, viens no ieguvumiem ir siltumenerģijas patēriņa samazināšana, un līdz ar to samazinās arī apkures rēķini. Siltinātās mājas Preiļos patērē pat vairāk nekā divas reizes mazāk siltumenerģijas, salīdzinot ar tehniski un konstruktīvi līdzīgām, bet nesiltinātām mājām.
Preiļos renovētajās mājās novembra norēķinu periodā par siltumenerģiju ir šāda maksa (ar PVN): Rēzeknes 32 – 0,291 EUR/m2 (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 8,69 EUR ar PVN), Liepu 9 – 0,32 EUR/m2 (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 10,25 EUR ar PVN), Liepu 21 – 0,365 EUR/m2 (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 8,95 EUR ar PVN), Liepu 24 – 0,37 EUR/m2 (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 7,45 EUR ar PVN), Liepu iela 28 – 0,497 EUR/m2 (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 10,38 EUR ar PVN), Liepu 12 – 0,504 EUR/m2 (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 9,58 EUR ar PVN), bet siera rūpnīcas mikrorajonā Daugavpils ielā 72 – 0,19 EUR/m2 (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 16,23 EUR ar PVN).
Mājai piegādātais siltums izplūst caur sienām, nesiltinātiem bēniņiem, jumta pārsegumu, neblīvētiem logiem un durvīm, nepietiekamu pagraba pārseguma siltumizolāciju. Rēķinos atspoguļojas mājas patērētais siltums, ko individuāli uzskaita siltumenerģijas skaitītājs. Siltumenerģijas patēriņu ietekmē daudzdzīvokļu mājas energoefektivitāte un mājas iedzīvotāju siltuma lietošanas paradumi. Tādēļ aicinām izturēties atbildīgi un veikt visus iespējamos energotaupīšanas pasākumus.

Prognozē dabas gāzes cenas samazināšanos
AS “Latvijas Gāze” prognozes liecina, ka decembrī dabas gāzes cena varētu nedaudz sarukt, un tādā gadījumā apkures tarifs Preiļos decembrī būs zemāks. Saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumu, siltumenerģijas tarifs Preiļos mainās atkarībā no dabas gāzes cenas, par ko katru mēnesi informē AS “Latvijas Gāze”.