Tikšanās ar iedzīvotājiem

Atpakaļ

10.01.2015.

 Šā gada 8. janvārī Preiļu novada dome aicināja iedzīvotājus uz tikšanos ar domes deputātiem, iestāžu un daļu vadītājiem. Par ūdensapgādes, siltumapgādes, mājokļu apsaimniekošanas jautājumiem iedzīvotājus uzklausīja arī SIA „Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Mūrnieks.
Atnākušie cilvēki vēlējās saņemt atbildes uz dažādiem jautājumiem. Viens no ilgāk iztirzātajiem jautājumiem bija par apkures izmaksām. Lai arī siltumenerģijas tarifs Preiļos no pērnā gada maija ir par apmēram 5% zemāks, komunālie maksājumi joprojām paņem ievērojamu daļu no ģimenes budžeta. Sevišķi grūti apkures sezonas laikā veikt maksājumus ir pensionāriem, kuri dzīvoklī palikuši vieni.  Iezīmējās vēl viena problēma – neapdzīvoti dzīvokļi, kas agri vai vēlu liek kaimiņiem raizēties par jaunām problēmām mājas ūdensapgādes, siltumapgādes un cirkulācijas sistēmā. Vēl iedzīvotājus interesēja avārijas dienesta sasniedzamība svētku dienās un brīvdienās, kā arī iespējas atjaunot cauruļu siltumizolāciju, lai pagrabs nebūtu pārāk silts un tajā varētu uzglabāt pārtiku.
Kā jau diskusijā – uz vienu un to pašu jautājumu katram savs skatījums. Lai arī izskanēja, ka “nekur nav tik lieli maksājumi kā Preiļos”, kāda kundze, kura dzīvo daudzdzīvokļu mājā Aglonas ielā, bija atnākusi, lai pateiktos SIA „Preiļu saimnieks” un dalījās savā pieredzē: “Šeit ir ļoti, ļoti lēti. Pilsētā, kur dzīvoju iepriekš, mums vispār nebija karstā ūdens un maksājām 8 latus par kubikmetru. Dzīvoklī ir ļoti silts un vienmēr pieejams karstais ūdens. Paldies par tīrību! Katru dienu sētnieks sagrābj lapas un traktoriņi izved. Nevienā citā pilsētā to neesmu redzējusi. Šeit sakopta visa pilsēta, ne tikai galvenās ielas. Preiļi ir ļoti skaista, sakārtota pilsēta!”