Maksa par siltumenerģiju pilsētas daudzdzīvokļu mājās janvāra norēķinu periodā

Atpakaļ

06.02.2015.

Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulatora lēmumam pie AS “Latvijas Gāze” noteiktās dabas gāzes tirdzniecības cenas 277,46 EUR par tūkstoš normālkubikmetriem gāzes kopējais siltumenerģijas tarifs šā gada janvārī Preiļos ir 54,97 EUR/MWh, informē SIA „Preiļu saimnieks” Siltuma un ūdensapgādes nodaļas vadītājs Vladimirs Haritonovs.

Vidējā maksa par siltumenerģiju – 1,511 EUR/kv.m

SIA „Preiļu saimnieks” Siltumapgādes nodaļas apkopotie dati liecina, ka vidējā maksa par apkurināmās platības vienu kvadrātmetru iedzīvotājiem, kuri siltumenerģiju saņem no Liepu, Celtnieku un Pils ielu katlumājām, decembrī ir 1,511 EUR/kv. m ar PVN, bet siera rūpnīcas mikrorajona iedzīvotājiem 1,41 EUR/kv. m ar PVN. Ja apskatām katras katlumājas apkalpojošās teritorijas atsevišķi, tad vidējā maksa par apkuri decembrī ir šāda: Liepu ielas katlumāja – 1,431 EUR/kv. m, Pils ielas katlumāja – 1,998 EUR/kv. m, Celtnieku ielas katlumāja – 1,592 EUR/kv. m ar PVN.

Renovētās mājas taupa siltumenerģiju un naudu
Pilnībā renovētās mājas par apkuri maksā pat divas reizes mazāk nekā nesiltinātās mājās. Maksa par apkuri Preiļu renovētajās mājās janvāra norēķinu periodā ar PVN: Liepu 9 – 0,563 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 10,23 EUR ar PVN), Rēzeknes 32 – 0,586 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 8,67 EUR ar PVN), Liepu iela 28 – 0,588 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 10,36 EUR ar PVN), Liepu 21 – 0,619 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 8,93 EUR ar PVN), Liepu 24 – 0,694 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 7,44 EUR ar PVN), Liepu 12 – 0,734 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 9,56 EUR ar PVN), bet siera rūpnīcas mikrorajonā Daugavpils ielā 72 – 0,35 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 15,87 EUR ar PVN).

Maksa gandrīz tādi pati kā iepriekšējā mēnesī
Janvāra norēķinu periods bija 30 dienas (no 29.12.2014. līdz 27.01.2015.). Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegto informāciju, šajā laika periodā vidējā diennakts gaisa temperatūra bija mīnus 2,32 grādi pēc Celsija skalas. Salīdzinot ar pagājušā gada decembra norēķinu periodu, jāteic, ka nekādu būtisku izmaiņu janvārī nav – gaisa temperatūra ir tikai mazliet zemāka (decembrī tā bija mīnus 2,35 Celsija grādi), kopējais siltumenerģijas patēriņš samazinājies pavisam minimāli, līdz ar to arī vidējā maksa par apkurināmās platības vienu kvadrātmetru janvārī ir mazāka tikai par pieciem centiem. Savukārt, ja atceramies, pērnā gada janvārī gaisa temperatūra bija mīnus 5,17 Celsija grādi, bet vidējā maksa – 2,1 EUR par kvadrātmetru (pēc iepriekšējā siltumenerģijas tarifa).

Pavasarī dabas gāzes cena samazināsies
Akciju sabiedrība “Latvijas Gāze” prognozes liecina, ka dabas gāzes cena martā varētu vēl nedaudz sarukt, un, ja vēl nebūs krasas gaisa temperatūras pazemināšanās, mazāki būs arī maksājumi par apkuri Preiļos.
Runājot par tālāku nākotni, AS “Latvijas Gāze” prognozē, ka dabasgāzes tarifs varētu augt gan ražotājiem, gan mājsaimniecībām. Uzņēmums to skaidro ar augošajām fiksētajām izmaksām, kas saistītas ar pēdējos gados būtiski sarūkošo dabasgāzes patēriņu. Pagaidām vēl nav zināms, par cik procentiem dabas gāzes tarifs varētu pieaugt.