Līgumu slēgšana par cieto sadzīves atkritumu izvešanu – tikai līdz 1. martam!

Atpakaļ

11.02.2015.

Jau vēstījām, ka līgu mus par cieto sadzīves atkritumu izvešanu bez soda sankcijām bija iespējams noslēgt līdz šā gada 1. janvārim, bet, ņemot vērā cilvēku atsaucību, līgumu slēgšanas termiņš tiek pagarināts līdz šā gada 1. martam, informē SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļa.
Atgādinām, ka ikvienai Preiļu novada pilsētas vai lauku teritorijas mājsaimniecībai un ikvienam uzņēmumam saskaņā ar normatīvajiem aktiem jābūt noslēgtam līgumam par cieto sadzīves atkritumu izvešanu. Par līguma noslēgšanu ir atbildīgs nekustamā īpašuma īpašnieks. Sodu par nepiedalīšanos pašvaldības organizētajā atkritumu savākšanā nosaka Administratīvo pārkāpumu kodekss.
Jau kopš 2006. gada Preiļu novada iedzīvotājiem jau ir bijusi iespēja slēgt līgumus ar apsaimniekotāju SIA „Preiļu saimnieks” par atkritumu izvešanu. Laika to izdarīt ir bijis pietiekami, tādēļ SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļa sola stingri vērsties pret tiem, kuri līgumus joprojām nebūs noslēguši līdz 1. martam. Ja cilvēks par atkritumiem nemaksā vispār, tas nozīmē, ka atkritumus viņš nesankcionēti izmet konteineros, kurus apmaksā citi – tā ir dzīvošana un līdzcilvēku rēķina un šāda situācija ir jāizskauž.
 
Individuālos līgumus par cieto sadzīves atkritumu izvešanu var noslēgt:
-    fiziskas personas līgumu var noslēgt, griežoties pie SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītājas Vinetas Igolnieces, Preiļos, Rīgas ielā 4, tel. 29420721;
-    juridiskas personas līgumu var noslēgt pie SIA „Preiļu saimnieks” juristes Līgas Bruzgules, Preiļos, Liepu ielā 2, tel. 26595354.