Februāra norēķinu periodā apkures izmaksas turpina sarukt

Atpakaļ

04.03.2015.

Šā gada februāra norēķinu periodā maksa par vienu kvadrātmetru apkurināmās platības Preiļu iedzīvotājiem ir par 12 % zemāka nekā tā bija šā gada janvāra norēķinu periodā. Tam par iemeslu ir zemāks apkures tarifs, augstāka gaisa temperatūra un līdz ar to mazāks siltumenerģijas patēriņš, kā arī nedaudz īsāks apkures norēķinu periods, norāda Vladimirs Haritonovs, SIA „Preiļu saimnieks” Siltuma un ūdensapgādes nodaļas vadītājs.

Vidējā maksa par siltumenerģiju – 1,329 EUR/kv. m

Pie AS “Latvijas Gāze” noteiktās dabasgāzes tirdzniecības cenas 270,35 EUR par tūkstoš normālkubikmetriem dabas gāzes kopējais siltumenerģijas tarifs februārī Preiļos ir 54,91 EUR/MWh.
Apkopotā informācija liecina, ka vidējā maksa par apkurināmās platības vienu kvadrātmetru iedzīvotājiem, kuri siltumenerģiju saņem no Liepu, Celtnieku un Pils ielu katlumājām, februārī ir 1,329 EUR/kv. m ar PVN, bet siera rūpnīcas mikrorajona iedzīvotājiem 1,28 EUR/kv. m ar PVN. Ja apskatām katras katlumājas apkalpojošās teritorijas atsevišķi, tad vidējā maksa par apkuri februārī ir šāda: Liepu ielas katlumāja – 1,252 EUR/kv. m, Pils ielas katlumāja – 1,801 EUR/kv. m, Celtnieku ielas katlumāja – 1,407 EUR/kv. m ar PVN.

Remontdarbi palīdz ietaupīt
Vismazākie apkures rēķini ir pilnībā renovētās mājās, taču arī dažādi citi ēkas siltumnoturības uzlabošanas pasākumi, piemēram, siltināti bēniņi, pagrabs un cokols, siltinātas iekšējās caurules, ielikti PVC logi koplietošanas telpās u.tml., kaut nedaudz, bet tomēr samazina apkures maksājumu. Piemēram var aplūkot N. Rancāna ielas 5. māju, kurai ar iedzīvotāju iniciatīvu par uzkrātajiem apsaimniekošanas līdzekļiem kāpņu telpās uzstādīti PVC logi un jaunas durvis, nosiltinātas iekšējo komunikāciju caurules pagrabtelpās, un jau tiek plānots, ka nākamais varētu būt cokola siltināšana, kosmētisko remontu atstājot vēlākam laikam un vispirms pievēršoties siltuma taupīšanu veicinošiem pasākumiem. Februāra norēķinu periodā N. Rancāna 5. mājā maksa par apkuri ir 1,23 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 8,84 EUR ar PVN), savukārt tehniski un konstruktīvi līdzīgās mājās siltuma maksājums ir lielāks: Liepu ielā 10 – 1,326 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 9,65 EUR ar PVN), Liepu ielā 6 – 1,384 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 7,83 EUR ar PVN), N. Rancāna ielā 8 – 1,452 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 10,21 EUR ar PVN).
Maksa par apkuri Preiļu renovētajās mājās februāra norēķinu periodā ar PVN: Liepu 9 – 0,444 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 10,21 EUR ar PVN), Rēzeknes 32 – 0,464 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 8,66 EUR ar PVN), Liepu iela 28 – 0,533 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 10,35 EUR ar PVN), Liepu 21 – 0,55 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 8,92 EUR ar PVN), Liepu 24 – 0,585 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 7,43 EUR ar PVN), Liepu 12 – 0,624 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 9,55 EUR ar PVN), bet siera rūpnīcas mikrorajonā Daugavpils ielā 72 – 0,3 EUR/kv. m (maksa par cirkulāciju vienam dzīvoklim 15,14 EUR ar PVN). Kā vērojams, siltināto namu iedzīvotāji par apkuri maksā ievērojami mazāk nekā vidēji pilsētā.

Apkures maksājums martā samazināsies
Februāra norēķinu periods par apkuri ir 29 dienas (no 28.01.2015. līdz 25.02.2015.). Vidējā diennakts gaisa temperatūra šajā periodā bija mīnus 1,22 Celsija grādi, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati, un tas nozīmē, ka bija par 1,1 Celsija grādu siltāks nekā janvāra norēķinu periodā. Gaisa temperatūrai paaugstinoties, apkurei tiek patērēts mazāk siltumenerģijas, un arī maksājums par apkuri ir mazāks.
Dabas gāzes cena martā varētu vēl sarukt, vēsta AS “Latvijas Gāze” prognozes, tas nozīmē, ka siltumenerģijas tarifs būs vēl zemāks. Ja arī vēl gaisa temperatūra paaugstināsies, kā tas raksturīgi pavasarim, tad maksājums par apkuri martā būs zemāks, nekā tas ir februārī.