Vārkavas novada iedzīvotāji varēs šķirot atkritumus

Atpakaļ

05.03.2015.

Jau tuvākajā laikā Vārkavas novadā atkritumu apsaimniekotājs SIA „Preiļu saimnieks” ieviesīs atkritumu dalīto vākšanu – tas nozīmē, ka blakus jau esošajiem konteineriem, kuri paredzēti parastajiem sadzīves atkritumiem, tiks izvietoti konteineri atkritumu šķirošanai, informē Vineta Igolniece, SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja.
“Arī iedzīvotājiem laukos ir tiesības piedalīties atkritumu šķirošanā,” uzsver Vineta Igolniece. Sadarbībā ar Vārkavas novada pašvaldību tiek izsvērts, kurās adresēs tiks izvietoti šķirošanas konteineri, kuri būs divu veidu – ar dzelteniem vākiem un ar zaļiem vākiem. Konteineros ar dzelteniem vākiem iedzīvotāji varēs mest visu veidu papīru (avīzes, grāmatas, kartona iepakojumu), plastmasu (PET dzēriena pudeles, plēves iepakojumu un polietilēna maisiņus), izskalotas un saplacinātas sulas un piena tetrapakas, skārdenes un konservu bundžas, šampūna un citas līdzīgas cietās plastmasas pudeles (HDPE), savukārt konteineri ar zaļiem vākiem būs paredzēti stikla pudelēm un stikla burkām. Lai gan atkritumus šķirot ir vienkārši, taču tas jādara ļoti apdomīgi un jāievēro, kurš konteiners kam paredzēts, jo citādi var sanākt, ka šķirotie atkritumi kļūst nederīgi otrreizējai pārstrādei (piemēram, slapjas ēdiena atliekas konteinerā ar dzeltenu vākiem sabojā makulatūru), kas ir šķirošanas mērķis. Atkritumus šķirojam, lai ietaupītu dabas resursus, no izlietotajām precēm atkārtoti ražojot produktus un izejvielas.
SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļa vērš uzmanību, ka šopavasar tiks rīkota lopbarības ruļļu plēvju izvešanas akcija, un zemnieki, kuri vēlas piedalīties, jau tagad var pieteikties. Ja ir kādi jautājumi saistībā ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanu vai šķirošanu, lūgums sazināties ar Vinetu Igolnieci pa tālr. 29420721.