Apkures maksājumi martā sarukuši par 24 %

Atpakaļ

13.04.2015.

Pie AS “Latvijas Gāze” noteiktās dabas gāzes tirdzniecības cenas 256,12 EUR par tūkstoš normālkubikmetriem kopējais siltumenerģijas tarifs Preiļos marta norēķinu periodā ir 54,8 EUR/MWh, informē Vladimirs Haritonovs, SIA „Preiļu saimnieks” Siltuma un ūdensapgādes nodaļas vadītājs. Āra gaisa temperatūrai kļūstot siltākai, siltumenerģijas patēriņš apkurei samazinājās par 23,8 %. Vidējā maksa par apkurināmās platības kvadrātmetru saruka par 24 %, salīdzinot ar februāra norēķinu periodu.

Vidējā maksa par siltumenerģiju – 1,011 EUR/kv. m

SIA „Preiļu saimnieks” Siltumapgādes nodaļas apkopotie dati liecina, ka vidējā maksa par apkurināmās platības vienu kvadrātmetru iedzīvotājiem, kuri siltumenerģiju saņem no Liepu, Celtnieku un Pils ielu katlumājām, martā ir 1,011 EUR/kv. m ar PVN, bet siera rūpnīcas mikrorajona iedzīvotājiem 1,03 EUR/kv. m ar PVN. Ja apskatām katras katlumājas apkalpojošās teritorijas atsevišķi, tad vidējā maksa par apkuri martā ir šāda: Liepu ielas katlumāja – 0,945 EUR/kv. m, Pils ielas katlumāja – 1,426 EUR/kv. m, Celtnieku ielas katlumāja – 1,072 EUR/kv. m ar PVN.
Marta norēķinu periods par apkuri ir 29 dienas (26.02.2015.–26.03.2015.). saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem, šāgada martā vidējā āra gaisa temperatūra Preiļos bija plus 2,99 Celsija grādi, kas ir par plus 4,21 Celsija grādu augstāka nekā februārī.
Dabas gāzes cena aprīlī nemainīsies, vēsta AS “Latvijas Gāze” prognoze, tādēļ aprīļa norēķinu periodā siltumenerģijas tarifs Preiļos, visticamāk, būs tāds pats kā martā.

Siltinātās mājas maksā mazāk
Paaugstināta gaisa caurlaidība jeb nehermētiskumi palielina ēkas siltumenerģijas patēriņu un sadārdzina siltuma izmaksas. Efektīvākais apkures rēķinu samazināšanas veids ir daudzdzīvokļu ēku kompleksā renovācija.
Siltinātajās mājās apkures izmaksas ir ievērojami zemākas. Maksa par apkuri Preiļu renovētajās mājās marta norēķinu periodā ar PVN: Liepu 9 – 0,29 EUR/kv. m, Liepu iela 28 – 0,344 EUR/kv. m, Liepu 21 – 0,348 EUR/kv. m, Rēzeknes 32 – 0,36 EUR/kv. m Liepu 24 – 0,31 EUR/kv. m, Liepu 12 – 0,459 EUR/kv. m, bet siera rūpnīcas mikrorajonā Daugavpils ielā 72 – 0,13 EUR/kv. m.

Apkures sezona tuvojas noslēgumam
Iepriekšējos gados pilsētā apkures padeve tika pārtraukta aprīļa otrajā pusē, bet apkures perioda sākuma vai beigu datumu var noteikt daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopība.
Apkuri iespējams atslēgt ātrāk, SIA „Preiļu saimnieks” Siltumapgādes nodaļā iesniedzot mājas vecākā iesniegumu vai arī savācot vairāk nekā pusi mājas dzīvokļu īpašnieku parakstu, kuri ir vienojušies par apkures pārtraukšanu.