2014./2015. gada apkures sezonas statistika

Atpakaļ

18.05.2015.

Lielākajā daļā Preiļu pilsētas daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apkures sezona padeve tika pārtraukta 27. aprīlī.  SIA „Preiļu saimnieks” Siltumapgādes daļā apkopotā apkures sezonas statiska liecina, ka šī bija viena no siltākajām ziemām pēdējos gados, līdz ar to arī apkures maksājumi bija zemāki.
Iestājoties siltam laikam, SIA „Preiļu saimnieks” Siltumapgādes daļā saņemti māju vecāko un dzīvokļu īpašnieku lūgumi pārtraukt apkures padevi. Daži daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki bija izmantojuši iespēju no apkures atteikties ātrāk, un šīm mājām apkure tika pārtraukta nedēļu agrāk. Šajās mājās par apkures sezonas pārtraukšanu bija vienojusies lielākā daļa dzīvokļu īpašnieku.
Aizvadītā bija silta ziema, un tas ietekmēja arī apkures maksājumus iedzīvotājiem. Vidējā āra gaisa temperatūra apkures mēnešos bija +2,74 Celsija grādi, tas ir par 0,73 Celsija grādiem siltāka nekā iepriekšējā (2013./2014. gada) apkures sezonā. Siltie laikapstākļi sekmēja īsāku apkures periodu — šogad tas bija 194 dienas (gadu iepriekš — 202 dienas). Vidējais apkures tarifs šoziem bija 61,54 EUR ar PVN, kas ir par 5,5 % zemāks nekā sezonu iepriekš.
Pagājusī apkures sezona beigusies sekmīgi, bez avārijām un nopietniem bojājumiem, Preiļu pilsētā siltumapgādes pakalpojums nodrošināts visas apkures sezonas laikā bez pārtraukuma.
Siltumapgādes daļas darbinieki, gatavojoties nākamajai apkures sezonai, jau uzsākuši katlumāju tehnisko apkopi un profilaktiskos remontdarbus.