Pils ielas 12a mājas iedzīvotāji priecājas par izremontētām kāpņu telpām un plāno jumta nomaiņu

Atpakaļ

22.05.2015.

 Pils ielas 12a mājas dzīvokļu īpašnieki, jūtot atbildību par kopīpašumu, pieņēmuši lēmumu par savas mājas kāpņu telpu remontu un jumta nomaiņu, pastāstīja mājas vecākā Tatjana Šahurska.
Logi mājas kāpņu telpās nomainīti jau iepriekš, bet tagad nesen pabeigts kāpņu telpu kapitālremonts — ierīkoti piekaramie griesti, ar dekoratīvo apmetumu izlīdzinātas kāpņu telpu sienas, grīdas laukumiņos pie durvīm ieliktas jaunas flīzes, kāpņu margām nomainītas gumijas, daļēji nomainīts apgaismojums, kā arī pārkrāsotas ārdurvis un uzstādītas jaunas pastkastītes.
“Esam ļoti apmierināti ar SIA „Preiļu saimnieks” Remontu un celtniecības daļas speciālistu darbu,” apliecina Tatjana Šahurska, “tagad, ieejot kāpņu telpā, sajūtas ir lieliskas!” Kurš gan vairs vēlētos atcerēties, ka vēl salīdzinoši nesen, atverot ārdurvis, bija jāraugās uz melnām sienām. No piedāvātajiem krāsu toņiem vienā kāpņu telpā iedzīvotāji izvēlējušies zilgano toni, bet otrā – oranžo.
Iekštelpu vizuālais izskats, protams, ienākot rada patīkamas sajūtas, taču ar to vien nepietiek, lai justos komfortabli, kamēr raizes sagādā jumta stāvoklis. Lai gan jumta šīferis vairākkārt lāpīts, tas nav ilglaicīgs risinājums. Patlaban SIA „Preiļu saimnieks” Remontu un celtniecības daļas darbinieki veic ventilācijas skursteņu pārmūrēšanu, kas ir viens no sagatavošanās darbiem pirms jumta nomaiņas. Tatjanai Šahurskai dokumentāciju sakārtot palīdz iedzīvotāja Ināra Skutele. Mājas apsaimniekošanas risinājumi tiek rasti kopīgās pārrunās ar SIA „Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētāju Jāni Mūrnieku.
Mājā atrodas tikai astoņi dzīvokļi, un, kā pauž Tatjana Šahurska, tik mazai mājai grūti domāt par komplekso ēkas renovāciju ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, tādēļ dzīvokļu īpašnieki izvēlējušies remontēt par savu naudu. “Savu naudu dzīvokļu īpašnieki iegulda mājas stāvokļa uzlabošanai,” norāda Tatjana Šahurska. Kāpņu telpu kosmētiskais remonts veikts par uzkrātajiem apsaimniekošanas līdzekļiem.
Mājas kāpņu telpā uz palodzes zied puķes. Tatjana Šahurska stāsta, ka par tām iedzīvotāji rūpējas kopīgi tāpat kā par puķudobēm pie mājas. Tas tikai liecina par draudzīgām kaimiņu attiecībām. Kopīgiem spēkiem nomaļāk no mājas iedzīvotāji uzbūvējuši nojumi veļas žāvēšanai. “Mājā mums dzīvo labi cilvēki un labi kaimiņi, visu varam sarunāt,” izceļ Tatjana Šahurska.  
Tā kā Pils ielas 12a māja atrodas nedaudz nomaļus no citām pagalms nav caurstaigājams un bērniem ir drošāk spēlēties SIA „Preiļu saimnieks” ir pievestajās smiltīs. Parka tuvums liek aizmirst, ka māja atrodas pilsētā: “Kā šeit agros rītos dzied putni! Mums visiem patīk šeit dzīvot!”
Pie mājas vienmēr valda ideāla kārtība, uzsver Tatjana Šahurska un mājas iedzīvotāju vārdā vēlas pateikties savam sētniekam Jānim Kromānam: “Viņš ļoti nopietni attiecas pret darbu un mūsu mājas apkārtni uzkopj vairākas reizes dienā. Ļoti liels paldies viņam par to!”