Hidrodinamiskā automašīna skalo kanalizācijas tīklus

Atpakaļ

15.07.2015.

Šāgada 15. jūlijā vienā no Celtnieku ielas privātmāju mikrorajona ielas posmiem tika veikta maģistrālo kanalizācijas tīklu skalošana ar speciālu hidrodinamisko automašīnu.
Hidrodinamiskā automašīna ir speciāli aprīkota ārējo komunikāciju tīklu skalošanai zem liela spiediena. Celtnieku ielas posmā bieži aizsērē kanalizācija un veidojas avārijas situācijas, iespējams, tādēļ, ka ir bojāts kanalizācijas caurules apvalks. Viena no iespējām noskaidrot bojājuma vietu, lai pēc tam nomainītu attiecīgo caurules posmu, ir hidrauliskās skalošanas metode.
Kanalizācijas tīklos mēdz sablīvēties sadzīves notekūdeņu nosēdumi, un vienīgā iespēja izvairīties no nogulšņu uzkrāšanās un novērst cauruļu aizsērēšanu ir regulāra tīklu skalošana, norāda SIA „Preiļu saimnieks” Ūdensapgādes un kanalizācijas daļas vadītājs Aleksandrs Lapuha. Iekškvartālu tīklu skalošanu SIA „Preiļu saimnieks” Ūdensapgādes un kanalizācijas daļas speciālisti veic regulāri, taču ne vienmēr to var izdarīt pašu spēkiem ar pieejamiem resursiem. Šoreiz hidrodinamiskās automašīnas pakalpojumus SIA „Preiļu saimnieks” nomāja no SIA “Rēzeknes ūdens”. Specializētas hidrodinamiskās automašīnas noma nav lēta, jācer, ka nākotnē tādu SIA „Preiļu saimnieks” varēs iegādāties savā īpašumā.