Sākta bezsaimnieka kaķu sterilizācija

Atpakaļ

23.11.2015.

  SIA „Preiļu saimnieks” pēc novada domes iniciatīvas ir sākusi klaiņojošo un bezsaimnieka kaķu sterilizāciju Preiļu pilsētā.
SIA „Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igolniece informē, ka sterilizācija tiek realizēta ar mērķi humāni samazināt bezsaimnieka kaķu skaitu pilsētā. SIA „Preiļu saimnieks” veic kaķu ķeršanu, kā arī nodrošina pieskatīšanu vairākas dienas pēc sterilizācijas, līdz pilnībā beigusies narkozes iedarbība. Kaķi tiek uzturēti speciāli iekārtotā, apsildītā telpā. Pēc sterilizācijas kaķi tiek palaisti atpakaļ tieši tajā pašā vietā, kur tika saķerti, jo pazīstamā vidē viņiem ir vieglāk izdzīvot. Sterilizētie kaķi tiek iezīmēti, lai netiktu ķerti vēlreiz. Kaķu saimnieki tiek aicināti savus mīluļus laist ārā ar kakla siksniņām, pretējā gadījumā, ja nekas nenorāda uz saimnieka esamību, kaķis var tikt saķerts un nodots sterilizācijai.
Noķertos kaķus sterilizē sertificēts veterinārārsts Andris Pastars. Viņš uzsver, ka sterilizācija samazinās kaķu populāciju pilsētā: “Kaķi sāk vairoties 8–10 mēnešu vecumā, kaķenes dzemdē 2–3 reizes gadā 3–4 kaķēnus. Kaķi intensīvi vairojas, tādēļ ir jāsterilizē, sevišķi kaķenes.” Sterilizācijas operācija, it īpaši kaķenēm, nav vienkārša, taču tiek darīts viss, lai kaķis pēc tam mierīgi atveseļotos. Bezsaimnieka kaķiem notiekošais rada lielāku stresu, jo nav saimnieka, kura klātbūtne dzīvniekam palīdzētu stresu pārvarēt. Tajā pašā laikā veterinārārsts kliedē bažas: “Kaķīšus neiemidzināsim un nedarīsim viņiem pāri, par to nav pamata satraukties. Cilvēki, kas kaķus piebaro, varētu arī palīdzēt viņus noķert, jo nepazīstami cilvēki dzīvniekiem rada lielāku stresu. Protams, nav slikti, ka cilvēki piebaro klaiņojošos kaķus, savā ziņā mēs pie viņu likteņa esam vainīgi, taču to ir iespējams sakārtot.” Sterilizācija ir humānākais veids, kā ietekmēt mājdzīvnieku skaitu.