Pie pieminekļa politiski represētajiem iestādīta 21 roze

Atpakaļ

22.09.2017.

8. septembrī Preiļu politiski represēto biedrības “Likteņa ceļš” pārstāvji kopā ar SIA “Preiļu saimnieks” Komunālās daļas darbiniekiem Preiļos pie pieminekļa politiski represētajiem blakus Preiļu katoļu baznīcai iestādīja 21 rozi.

Rožu stādi iegādāti Viduslatgales pārnovadu fonda atbalstītā projekta “Rozes Latvijai” ietvaros, pateicoties Preiļu novada domes finansējumam, projekta vadītāja – Marija Zīmele. Kā pastāstīja represēto biedrības pārstāve Natālija Rubine, kopā tika iegādāti 70 rožu stādi iestādīšanai vairākās vietās Preiļu novadā – 21 roze 3 rindās iestādīta pie politiski represēto pieminekļa Preiļos, vēl 4 rozes SIA “Preiļu saimnieks” iestādīja Preiļos pie Baltā krusta piemiņas zīmes, 10 rozes atvēlētas iestādīšanai Aizkalnē politiski represēto piemiņas vietā un 10 – Pelēčos. Vairāk nekā 20 rozes kā dāvana Latvijas 100gadei tika iestādītas pie Preiļu pilsētas zīmes ar ģerboni. Šajā vietā šobrīd vēl krāšņi zied pagājušā gada 4. maijā projekta “100 rozes Latvijas simtgadei” ietvaros stādītās rozes.  

Rožu stādi iegādāti SIA “Latroze” Siguldā, kas specializējusies tieši rožu audzēšanā. Izvēlētas sarkanas rozes, taču katrai stādīšanas vietai cita rožu šķirne. Kā pastāstīja SIA “Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igolniece, izvēlētas floribundrožu šķirnes, kas ir piemērotākas mūsu laikapstākļiem un izturīgākas pret slimībām. Floribundrozes arī ir vairāk piemērotas apstādījumiem, jo tām ir daudz ziedu, īsāki kāti un lielas ziedkopas. Rožu stādīšanas laiks parasti ir pavasaris un rudens – augusts un septembris.

Represēto biedrība paldies saka Preiļu novada domei par finansiālo atbalstu, kā arī SIA “Preiļu saimnieks” un jo īpaši Zentai Igolniecei par palīdzību zemes sagatavošanā, rožu atvešanā, kā arī par padomiem rožu stādīšanā.