Preiļi uzzied pilsētas svētkos!

Atpakaļ

27.08.2018.

Preiļos pilsētas svētki šogad tika svinēti no 17. līdz 19. augustam. Svētku vadmotīvs bija ziedi, tāpēc blakus krāšņajiem apstādījumiem uzplauka arī svētku noformējums. Pilsētas centrālajā laukumā tika uzstādīti vairāki lieli ziedu kausi, kas atgādināja stilizētus lietussargus. Diennakts tumšajās stundās tie tiek arī īpaši izgaismoti.

Kā jau ierasts, arī šis noformējums ir Preiļu novada domes mākslinieces Ineses Aninas un SIA “Preiļu saimnieks” galdniecības meistaru kopdarbs. Pēc mākslinieces skicēm un šabloniem idejas ir realizējušās taustāmā formā!

Inese Anina atzīst, ka svētku noformējuma ideja tapusi, iedvesmojoties no Salvadora Dalī mākslas darbiem: “Ziedu formas izveidē ir izmantots figurālais sirreālisms, kurā reālas lietas, objekti tiek deformēti, savienoti dīvainās, nereālās kombinācijās. Noformējuma koncepcijas ideja, kad ierastā realitāte tiek interpretēta irracionālu sapņu veidolā.” Šī gada noformējums ne tikai priecē ar krāsu un formu, bet arī liek domāt un sapņot – kompozīcijā ir apvienota zieda un lietussarga ideja, dodot skatītājam brīvību saskatīt, ko katrs vēlas. Un tāda arī ir bijusi mākslinieces iecere.
Savukārt graciozā ziedu ūsa ir aizgūta no Jeļenas Mihailovas Preiļu miniatūrās karaļvalsts un veidota no I.Aninas sagatavotiem šabloniem.

Lai panāktu caurspīdīguma un gaisīguma efektu, tika izvēlēts tieši šai koncepcijai piemērots izejmateriāls, kas iepriekš nav ticis pielietots. Kā stāsta I. Anina, kad nolīst lietus, uz ziedu pamatnes veidojas mirdzošas, vizošas lietus lāses, tādejādi sirreālisma ideja veido tālāk savu stāstu un noskaņu. Savukārt saulē veidojas ēnas un toņu pārejas.

Svētku kompozīcija vēl būs apskatāma līdz augusta beigām.