Iegādāta jauna tehnika lapu savākšanai

Atpakaļ

30.10.2018.

Šogad Preiļos, tāpat kā visā Latvijā, varēja izbaudīt īpaši krāšņu rudeni, savukārt SIA “Preiļu saimnieks” darbinieki, sākoties lapkritim, uzsāka nobirušo lapu savākšanu. Lai šo darbu atvieglotu un padarītu racionālāku, šoruden tika iegādāts lapu savācējs “Kohler VD440”, kas tiek piestiprināts atkritumu vedējam, lai lapas uzreiz tiktu iesūktas kravas nodalījumā un pēc tam aizgādātas uz lapu laukumu.

Kā stāsta SIA “Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igolniece, līdz šim lapu savākšana bija roku darbs, savukārt ar lapu sūcēju to var izdarīt daudz operatīvāk ar daudz mazāku darbinieku iesaisti. Lapas tiek vāktas gan Preiļu parkā, gan arī pilsētā, tostarp mikrorajonos. Sētnieku sagrābtās lapu kaudzes jau tajā pat vai nākamajā dienā tiek aizvestas, līdz ar to vējš tās neizdzenā pa apkārtējo teritoriju.

Iepriekš ļoti daudz pūļu tika veltīts lapu novākšanai no parka grāvja stāvajām nogāzēm A. Paulāna ielā, tagad ar lapu sūcēju šis darbs tiek atvieglots un ir paveicams daudz īsākā laikā, nepiesaistot tik daudz cilvēku. 

Lapas Preiļu parkā tiek rūpīgi novāktas tajās vietās, kur notiek intensīvāka cilvēku kustība, gar celiņiem un taciņām, kā arī vietās, kur zied pavasara puķes, kam pretējā gadījumā būtu grūti izspraukties cauri biezajai lapu kārtai.  Taču nomaļākās parka vietās nobirušās lapas tiek atstātas, jo tās sniedz kokiem barības vielas un apsedzot pasargā to saknes.

Jāņem vērā, ka lapu sūcējs ir paredzēts tikai lapām, nevis zariem, dārza atkritumiem, lakstiem vai sadzīves atkritumiem, tāpēc aicinām iedzīvotājus nemest lapu kaudzēs zarus vai cita veida atkritumus, kas var apgrūtināt lapu sūcēja darbu.