Celtnieku ielas mikrorajonā stāda košumkrūmus

Atpakaļ

30.10.2018.

Oktobra beigās Celtnieku ielas mikrorajonā pie mājām Celtnieku 10 un 11 uzsākta košumkrūmu stādīšana, kopā paredzēts iestādīt ~50 stādiņus.

Kā pastāstīja dārzniece Zinaīda Adamoviča, tie ir dažādu šķirņu fizokarpi, grimoņi, spirejas, klinšrozītes, filadelfi jeb jasmīni, hortenzijas, bārbeles un tūjas. Krūmiņi izvēlēti tādi, kas izaugot neaizsegs mājām logus.

Visi krūmiņi, izņemot tūjas, ir ziedošie. Daudzveidība ir arī lapās – fizokarps ‘Luteus’ ir ar dzeltenīgām, bet ‘Diabolo’ – sarkanīgām lapām, savukārt grimoņi būs raiblapu, rudeņos priecējot arī ar savām skaistajām ogām.

Lai arī ziemā būtu zaļums, iestādītas tiks 4 Rietumu tūjas, kas augs kuplas, nepārsniedzot 1,50 m augstumu. Lielākais iestādītais krūms būs ceriņš ‘Krasavitsa Maskvi’, kas arī neaizsegs lodžijas, bet pavasaros patīkami smaržos.

Lai stādiņi veiksmīgi ieaugtu, SIA “Preiļu saimnieks” ir atvedusi auglīgu augsni. Komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igloniece skaidro, ka, rudenī stādot krūmiņus, katrs stāds pamatīgi jāsalaista, un, ja ilgstoši saglabāsies sauss laiks, stādiņi būs arī atkārtoti jāpalej. Sevišķi bagātīgi rudeņos jāpadzirda ir tūjas, lai tām pavasaros “neapdegtu” skujas.

Celtnieku ielas mikrorajons kļūst aizvien sakoptāks, un nākampavasar tā iedzīvotājus priecēs arī šoruden iestādītie ziedošie krūmi!