Oktobra sākumā Preiļos uzsākta apkures sezona

Atpakaļ

30.10.2018.

Oktobra sākumā Preiļos veiksmīgi uzsākta apkures sezona, informē SIA “Preiļu saimnieks” Siltuma un ūdens apgādes nodaļas vadītājs Vladimirs Haritonovs.

Šīgada rudens sākums bija silts un saulains, tāpēc septembra beigās / oktobra sākumā straujā temperatūras noslīdēšana mudināja cilvēkus sazināties ar Siltuma un ūdens apgādes nodaļu ar lūgumu pieslēgt apkuri. Rezultātā, līdzīgi kā iepriekšējā gadā, apkures sezona Preiļos uzsākās oktobra sākumā.

Apkurei pirmā tika pieslēgta SIA “Preiļu slimnīca” – jau 25. septembrī. 1. oktobrī apkure tika uzsākta pirmsskolas izglītības iestādē “Pasaciņa”, savukārt no 1. līdz 5. oktobrim pakāpeniski apkure tika pieslēgta arī vairumam daudzdzīvokļu pilsētas namu. Pēdējā māja pieslēgta apkurei tika 22. oktobrī.

Apkures tarifs septembrī bija 54,97 EUR/MWh (bez PVN), taču sakarā ar dabasgāzes cenas strauju paaugstināšanos tiek prognozēts arī siltumenerģijas tarifa pieaugums.  Cik liels būs maksājums par siltumenerģiju oktobra norēķinu periodā, SIA „Preiļu saimnieks” Siltumapgādes daļa informēs novembrī, tādēļ sekojiet līdzi jaunākajai informācijai.

Šoruden gaisa temperatūra bija izteikti svārstīga, un vēsajām nedēļām oktobra vidū sekoja silta atvasara. Vladimirs Haritonovs stāsta, ka siltummezgliem uzstādītā automātika strādā labi, un tajās dienās, kad āra temperatūra paaugstinājās, siltumpadeve tika apturēta. Savukārt Siera rūpnīcas mikrorajonā ir 4 cauruļu sistēma (atsevišķi karstais ūdens un apkure), un automātika uz apkuri ir uzstādīta Siera rūpnīcas katlumājā, kas arī regulē siltumu, atkarībā no āra temperatūras.