Noslēgumam tuvojas ūdensvada un kanalizācijas tīklu rekonstrukcija N. Rancāna ielas mikrorajonā

Atpakaļ

30.10.2018.

Noslēgumam tuvojas ūdensvada un kanalizācijas tīklu rekonstrukcijas būvdarbi Nikodema Rancāna daudzstāvu māju rajonā, Preiļos. Visas mājas jau ir pieslēgtas jaunajiem kanalizācijas tīkliem – N. Rancāna ielā Nr. 1, 2, 3, 4, 5, 8 un Liepu ielā Nr. 4, 6, 8, 10, 12. Savukārt pakāpeniska pieslēgšanās izbūvētajiem ūdensvada tīkliem notiks tuvākajā laikā. Šobrīd notiek teritorijas labiekārtošanas darbi.

Kā pastāstīja SIA “Preiļu saimnieks” Ūdensapgādes un kanalizācijas daļas vadītāja vietnieks Kristaps Určs, darbi ritēja salīdzinoši raiti, iekļaujoties termiņos un bez īpašiem sarežģījumiem.

N. Rancāna ielas mikrorajons ir pats vecākais Preiļos, pirmās trīsstāvu ķieģeļu mājas uzceltas vēl 1960. gadu sākumā, līdz ar to kanalizācijas un ūdensvada tīkli šajā mikrorajonā bija savu laiku nokalpojuši, daudzviet vecās čuguna caurules bija kritiskā stāvoklī, tāpēc bieži notika avārijas situācijas.

Darbu būvuzraugs Vladimirs Haritonovs stāsta, ka vecās čuguna caurules ir aizvietotas ar mūsdienīga materiāla – polietilēna – caurulēm. Čuguna caurules ar laiku sāk izdrupt, īpaši ņemot vērā, ka mūsdienās sadzīvē tiek izmantots ļoti daudz dažādu ķimikāliju – veļas pulveri, mazgāšanas līdzekļi, kanalizācijas cauruļu tīrīšanas līdzekļi u.c. Tādējādi kanalizācijā veidojas ļoti agresīva ķīmiskā vide. Atšķirībā no čuguna, polietilēna caurules šie līdzekļi nebojā.

Šobrīd notiek mikrorajona teritorijas labiekārtošana – tiek veikta asfalta ielu seguma atjaunošana izfrēzētajās vietās, betona plātņu atlikšana, kā arī zālāja atjaunošana zaļajā zonā.

Atgādinām, ka darbu gaitā tika rekonstruēti ūdensvada un kanalizācijas tīkli. Nomainītas maģistrālā ūdensvada caurules, ūdensvada akas un ūdensvada pievadi, kā arī maģistrāles kanalizācijas caurules, kanalizācijas akas un kanalizācijas pievadi daudzstāvu mājās N. Rancāna ielā Nr. 1, 2, 3, 4, 5, 8 un Liepu ielā Nr. 4, 6, 8, 10, 12. Darbus veica SIA “Preiļu santehniķis”.

Pēc tīklu rekonstrukcijas, uzlabosies iedzīvotājiem piegādājamā ūdens kvalitāte, kā arī tiks novērstas iespējamas ūdensvada avārijas situācijas, kanalizācijas noplūde vai cauruļu aizdambēšanās. Tā kā mājās iekšējie tīkli pamatā vēl ir vecie, arī tos, iedzīvotājiem vienojoties, būtu ieteicams nomainīt uz jauniem.