Logo
22047474
psaimnieks@preili.lv
AVĀRIJAS DIENESTS
65307085

Preiļi iemirdzas Ziemassvētkos

20.12.2019.

Ziemassvētku un Jaunā gada gaidīšanas laikā Preiļu pilsēta ir ietērpta svētku rotā – gan galvenās ielas, gan iestādes, gan laukumi. Arī paši iedzīvotāji rūpējas par to, lai vairotu svētku sajūtu, izrotājot savus īpašumus.

Reiz mežā dzima eglīte

Un mežā auga tā

Tik slaida, skaista, zaļoksna

Bij ziemā, vasarā.

[...]

Tu uzposta un greznota

Pie mums nu esi te,

Cik daudz, daudz prieka mazajiem

Tu nesi, eglīte.

 

Preiļu galvenā egle šogad atrodas Svētku laukumā pie Preiļu novada domes ēkas. Tā ir 15 metrus gara un ir atceļojusi uz Preiļiem no Latvijas valsts mežiem. 3. decembrī SIA “Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas darbinieki kopā ar Komunālās nodaļas vadītāju Zentu Igolnieci to atveda uz Preiļiem un uzstādīja Svētku laukumā. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, SIA “Vicars” vadītājs Broņislavs Veigulis dāvināja autokrāna pakalpojumu smagās un garās svētku egles iekraušanai traktora piekabē un uzstādīšanai laukumā.

Egles izrotāšanu šogad uzraudzīja un vadīja Preiļu novada domes noformēšanas māksliniece Inese Anina. Rotāšanai ir izmantotas pilnīgi jaunas svētku rotas – kārdinošas, lielas un mazas piparkūku sirdis, tās ir mākslinieces izdomātas un pašas spēkiem nokrāsotas SIA “Preiļu saimnieks” darbnīcā. Līdzās šiem saldajiem rotājumiem mirgo divu toņu elektriskās gaismas virtenes – vēso toņu gaismiņas (zilā un baltā krāsā) un silto toņu gaismiņas (oranžā krāsā), kas rada saskanīgumu arī ar domes ēkas svētku izgaismojumu. Blakus staltajai un sapostajai pilsētas galvenajai eglei rindojas piparkūku namiņi ar diviem brašiem sniegavīriem.

Egles iedegšanas pasākums šogad norisinājās 7. decembrī vienlaikus ar amatnieku un mājražotāju Ziemassvētku tirdziņu. Klātesošos uzrunāja un sveica Preiļu novada domes priekšsēdētāja otrais vietnieks Klavdija Zarāne; ar rotaļām un dziesmām priecēja bērnu BJC pop grupa “Lāsītes”.

Ziemassvētku gardumi Preiļu centrālajā laukumā

Preiļu centrālajā laukumā šogad preiliešus un pilsētas viesus bērnišķīgā gaisotnē priecē īsti Ziemassvētku gardumi un mirdzošas dāvanas, kas tapuši māksliniecei Inesei Aninai sadarbojoties ar SIA “Preiļu saimnieks” galdniecības darbiniekiem.

Kā saka pati māksliniece: “Šogad ikviena bērna sapnis atrodams neskaitāmu dāvanu ielenkumā un krāsainu karameļu burvībā. Ehh ... KARAMELES ... tik lielas, apaļas un kārdinošas, tās burtiski kūst uz mēles. Pār Preiļu pilsētu ir nobiris īsts SALDUMU LIETUS!”

Paldies visiem SIA “Preiļu saimnieks” darbiniekiem, kuru ieguldītais darbs, uzstādot svētku noformējumus, radījis īstu svētku sajūtu mūsu pilsētā!

Paldies iedzīvotājiem, iestādēm un uzņēmumiem, kas rotā un izgaismo savus namus un pagalmus, gada tumšākajā laikā padarot savu pilsētu gaišāku un ļaujot ienākt patiesai svētku noskaņai!

Uz augšu