Logo
22047474
psaimnieks@preili.lv
AVĀRIJAS DIENESTS
65307085, 29397974

SIA “PREIĻU SAIMNIEKS” ievieš jauninājumu zaļo atkritumu savākšanai pilsētā

13.09.2023.

Aizvadītajā nedēļā Preiļu pilsētā SIA “PREIĻU SAIMNIEKS” atsevišķos pilsētas dzīvojamajos masīvos izvietoja baltus BIG BAG maisus, ar ietilpību 1m3, šobrīd gan vēl tikai testa režīmā. Šie maisi ir paredzēti zaļajiem atkritumiem – koku lapām, nopļautai zālei, sīkiem zariem.

Pašlaik BIG BAG maisi paredzēti tikai SIA “PREIĻU SAIMNIEKS” sētniekiem, lai varētu pēc iespējas efektīvāk un vieglāk sakopt teritorijas, atbrīvojot tās no zaļajiem atkritumiem.

Drīzumā BIG BAG maisus piedāvāsim iegādei arī privātmāju mājsaimniecībām, kurām ir salīdzinoši liels zaļo atkritumu apjoms, un, kuras vēlēsies šādā veidā atbrīvoties no attiecīgajiem atkritumiem. Ņemot vērā to, ka jau pavisam drīz būs aktuāls jautājums par nokritušo koku lapu savākšanu, tad maiss būs tieši noderīgs lapu savākšanai.

BIG BAG maisos nedrīkst mest:
  1. Sausos sadzīves atkritumus, stiklu, apģērbu, azbestu saturošus priekšmetus, krāsu un laku bundžas un citus bīstamos atkritumus;
  2. Papīru, kartonu u.c.iepakojumus;
  3. Lielus zarus, celmus, akmeņus, būvgružus;
  4. Dārzeņus ābolus, zāģu skaidas, bioloģisko noārdāmos atkritumus, kuri radušies iztīrot malkas šķūnīti vai pagrabu;
SIA “PREIĻU SAIMNIEKS” atkārtoti uzsver atkritumu šķirošanas un videi draudzīga dzīvesveida nozīmi – BIG BAG maisi paredz pareizu atkritumu šķirošanu, jo tikai pareizi sašķiroti zaļie atkritumi nonāk tālākā pārstrādē kā komposta materiāls, kas ir derīgs augsnei, tādā veidā būtiski samazinot atkritumu daudzumu, kas nonāk apglabāšanai atkritumu poligonā.

Informācija par atkritumu šķirošanas iespējām Preiļu novadā - https://ieej.lv/UJfF9

Plašāka informācija par BIG BAG maisu pieejamību, iegādi un to lietošanas nosacījumiem sekos, aicinām sekot līdzi informācijai sociālajā vidē.

Informāciju sagatavoja
SIA “PREIĻU SAIMNIEKS”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Sigita Āboliņa

Uz augšu