Logo
22047474
psaimnieks@preili.lv
AVĀRIJAS DIENESTS
65307085, 29397974

Pirmo reizi iztukšoti tekstila konteineri Preiļos

23.05.2023.

SIA “PREIĻU SAIMNIEKS” jau iepriekš informēja par tekstila materiālu šķirošanas iespējām Preiļos, uzstādot specializētos konteinerus septiņos atkritumu šķirošanas laukumos pilsētā, lai iedzīvotāji varētu bez maksas nodot tekstila materiālus. Šodien, 23. maijā, tieši nedēļu pēc konteineru uzstādīšanas, tie pirmo reizi tika iztukšoti. Kā norādīja Atkritumu apsaimniekošanas daļā, konteineri esot bijuši pilni, kā rezultātā savāktas 4.67 tonnas tekstila materiālu.

Prieks, ka Preiļu pilsētas iedzīvotāji ir aktīvi, un ievieš savā ikdienā arī tekstila materiālu šķirošanu, domājot par materiālu atkārtotu izmantošanu un pārstrādi, nevis nonākšanu atkritumu poligonos.

Atgādinām, ka violetie tekstila šķirošanas konteineri pieejami atkritumu šķirošanas laukumos Preiļos:
  • Aglonas ielā 29
  • Celtnieku ielā 9
  • Kooperatīva – Viļānu ielā 6
  • Rancāna ielā 5
  • Rēzeknes ielā 30
  • Daugavpils ielā 66
  • Mehanizatoru ielā 1
Tekstila šķirošanas konteineros:

DRĪKST nodot nesabojātus, nesaplēstus, tīrus, sausus kreklus, bikses, kleitas, svārkus, vestes, jakas, mēteļus, šalles, cimdus, zeķes, apakšveļu, cepures, dvieļus, aizkarus, gultas veļu pārklājus, spilvenus segas, paklājus (max 1.5x2m), jostas, somas, kā arī valkāšanai derīgus apavu pārus.

NEDRĪKST nodot saplēstu, sabojātu apģērbu, audumu atgriezumus, tekstilu, kas ir sasmērēts ar sadzīves ķīmiju vai motoreļļām, mitru, sapelējušu tekstilu, matračus, mīkstās rotaļlietas, kā arī bojātus apavus, gumijas zābakus, ziemas sporta apavus un bižutēriju.

Arī Preiļu novada teritorijā tiks izvietoti konteineri tekstila šķirošanai, par ko informēsim iedzīvotājus.

Svarīgi atcerēties! Tekstila materiālus pirms nodošanas šķirošanas konteinerā, nepieciešams ievietot stingri aizsietā, caurredzamā maisā, nevis vienkārši samest konteinerā. SIA “PREIĻU SAIMNIEKS” aicina šo ievērot, jo, pretējā gadījumā, savākšanas procesā no konteinera, materiāls var izbirt uz zemes un tikt bojāts.

Tekstila konteineros nodotie tekstilizstrādājumi tiks nodoti SIA “3R”, kas pēc materiāla atkārtotas pāršķirošanas, tekstilu nodos atkārtotai lietošanai vai pārstrādei.

Informāciju sagatavoja
SIA “PREIĻU SAIMNIEKS”                            
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Sigita Āboliņa

Uz augšu